Święto Absolwenta!

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie w porozumieniu z dyrektorem szkoły panem Zbigniewem Grzechowskim organizuje 9 czerwca 2018 roku Święto Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie.

Zamiarami przedsięwzięcia jest pokazanie historii Zespołu Szkół w Mogilnie na przestrzeni lat, przybliżenie przez obecnych uczniów absolwentom i sympatykom szkoły dzisiejszego życia placówki. Święto Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie jest doskonałym sposobem na to, aby uczniowie dawni i obecni oraz mieszkańcy Powiatu Mogileńskiego i nie tylko poznali historię, kulturę i życie szkoły, która swym istnieniem i działaniem wpisuje się w lokalną historię i tradycję, ale również zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną, która stara się sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom  XXI wieku.

          Integracyjny piknik adresowany jest nie tylko do byłych absolwentów, ale również obecnych uczniów, a także mieszkańców Mogilna i okolic wraz z całymi rodzinami. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, przewidziane są bowiem występy wokalne, taneczne i recytatorskie zarówno obecnych uczniów szkoły, jak i nauczycieli, spotkania przy kawie i wspólne grillowanie.

Najmłodsi będą również mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego na tę uroczystość placu zabaw, wziąć udział w happeningu malowania twarzy, wykonać zdjęcie z sylwetką dyrektora. Dorosłym ponadto proponujemy pomiar ciśnienia krwi czy poziomu cukru, który wykonywać będzie wykwalifikowana pielęgniarka. Dodatkowo odbędą się pokazy motocykli, wozu straży pożarnej i specjalistycznego sprzętu policyjnego.

Kwintesencją działań będą też spotkania panelowe, w ramach których przewidziane są krótkie wykłady na następujące tematy: Szkoła dawniej – wspomnienia absolwentów o szkole, Szkoła dzisiaj – aktualna działalność edukacyjna, społeczna, kulturotwórcza i charytatywna szkoły zaprezentowana przez obecnych uczniów, wykład obecnego dyrektora szkoły na temat „Szkoła Przyszłości – misja Zespołu Szkół w Mogilnie w XXI wieku wobec nowych wyzwań oświatowych, społecznych i kulturowych”.

Udział we wszystkich zaplanowanych działaniach jest nieodpłatny!

Serdecznie Zapraszamy!

plakat_swieto_CMYK_poprawiony

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s